O FIRMIE

winnica

Misja i Wizja

W ostatnich latach obserwujemy w Polsce prawdziwy renesans winiarstwa. Coraz więcej Polaków decyduje się na posadzenie winnicy, a obok niewielkich upraw amatorskich, coraz częściej powstają też większe plantacje, zakładane z myślą o komercyjnej produkcji wina. Kilkanaście winnic rozpoczęło już taki komercyjny wyrób i sprzedaż wina. Pomimo skromnej wciąż skali produkcji, polskie wina gronowe zdobywają sobie coraz większe uznanie – i medale na międzynarodowych konkursach winiarskich.

Ktoś policzył, że od zamiaru założenia winnicy do uzyska pierwszego własnego wina trzeba podjąć około stu istotnych decyzji, z których każda może mieć decydujące znaczenie dla

powodzenia takiego przedsięwzięcia. W wielu przypadkach wybory te odnoszą się do konkretnych warunków geograficznych i specyficznych cech winogron, jakie można uzyskać w danej lokalizacji winnicy, a wówczas żadna wiedza książkowa nie jest w stanie zastąpić lokalnych doświadczeń. Pomyłki przy zakładaniu winnicy mogą okazać się bardzo kosztowne, jeśli więc nie mamy w tej dziedzinie wystarczającej praktyki, warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów.

Viti Cultura powstała aby zrealizować Państwa marzenia o własnej winnicy.

VITI CULTURA

jest jedyną w Polsce firmą wykonującą całościowo specjalistyczne prace związane z zakładaniem winnic i uruchomieniem produkcji winiarskiej – od znalezienia odpowiedniej lokalizacji i przygotowania działki pod winnicę, po pomoc w dystrybucji wina i fachowe szkolenia pracowników odpowiedzialnych za uprawę winnic i wyrób wina. Firmę tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem w pracy przy zakładaniu winnic, uprawie winorośli, a także przy produkcji i dystrybucji wina, zdobywanym zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Mamy za sobą dziesiątki realizacji związanych z zakładaniem winnic, jak również prace doradcze przy organizacji produkcji i dystrybucji wina. Do tej pory wielu z nas działało samodzielnie, jako projektanci, doradcy i wykonawcy, jednak obserwując wzrost zainteresowania uprawą winorośli i produkcją win gronowych w Polsce, postanowiliśmy połączyć nasze siły, aby stworzyć kompleksową ofertę dla tych, którzy marzą o własnej winnicy i produkcji własnego wina.

krzak winorośli